15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Утре Ристо Насков од штипски Караорман полни 100 години

Утре Ристо Насков од приградската населба Стар Караорман кај Штип ќе ја дофати магичната бројка од 100 години живот. Во моментов по неговиот брат Симе Насков кој има 103 години и е најстар жител на државата.

Дали сеуште виталниот за возраста Насков се надевал дека ќе доживее ваква старост.

Со 100 години зад себе тој има огромна животна историја. Кои се моментите на кои најмногу се сеќава.

Доколку би можел да врати барем некој период од животот назад што Насков би променил.

Сега сеуште подготвениот за разговор и живот Ристо Насков деновите ги минува активно, но од своите навики никогаш не се одкажал.

Освен главната потпора семејството, овде е и неговиот постар брат Симе со кој секојдневно се во дружба и речиси нема момент да не ги враќаат деновите назад.

Без оглед на годините тие гледаат и напред.

Утре за неговиот 100 – ти роденден семејството ќе биде повторно заедно, бидејќи и јубилејот е несекојдневен.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles