14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Грција : Грција  со бедем ќе се брани од Сиријците  бегалци

Грција ги заостри контролите на копнените и на морските граници стравувајќи од нов бегалски бран од Сирија предизвикан од катастрофалните земјотреси пред три недели. Земјотресите урнаа домови на десетици илјади луѓе во Турција и во Сирија. Турција веќе организира привремено згрижување на настраданите од земјотресот во специјални центри или во други провинции

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles