15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Намалување на цената на бензините од полноќ

За половина денар од полноќ се намалуваат малопродажните цени на бензините Еуросупер БС – 98 и БС – 95, најавија денес од регулаторната комисија за енергетика. Според новите цени, од полноќ нафтените деривати ќе се продаваат по цена од:  ЕУРОСУПЕР БС – 95 81,5 (денари/литар), ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 83,5 (денари/литар), ЕУРОДИЗЕЛ БС – 76,00 (денари/литар) и Масло за горење – Екстра лесно 1 – 75,00 ден/л.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles