15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Распламтена реторика. Ако пекарите сме воени профитери, тогаш државата спроведува Советско-болшевички методи,

Ако пекарите се воени профитери бидејќи бараат разумна дебата и заеднилко решение за цената на лебот, тогаш дрѓвата спроведува Советско-болшевилки методи, реагираа денес од Асоцијацијата на екарите.

Од друга страна, полемиката дали и до кој степен државата може да влијае при одредување на цената на лебот за експертите дискутибалина и може да ги редизвика следните реоеркусии.

Поради сето ова, но и досегашното искуство , граганите во однос на цените на лебот се скептични.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles