15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Жителите на Спанчево добија нов бунар за водоснабдување

Општина Чешиново – Облешево денес на жителите од с. Спанчево им овозможи континуирано водоснабдување со помош на нов бунар кој вади 4 литри вода во секунда.

Финансиска помош за изградбата на овој бунар општината добила од фирмата Хапа фарм која свој производствен погон има во Спанчево.

Жителите на с. Спанчево неколку пати досега се жалеа од недостаток од вода за пиење токму поради дотраеноста на стариот бунар и недоволниот капацитет кој тој го имал.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles