14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Од 1-ви март поскапуваат дел од лековите

Здружението на фармацевти најави денеска зголемување на цените на некои лекови, кои се издаваат без рецепт. Аптеките веќе добиле најави од фармацевтските компании дека покачување на цените ќе има, главно кај лекови кои се купуваат на приватно.

Најголемо покачување ќе има кај т.н. ОТЦ лекови кои можат да се продаваат и надвор од аптеките.

Засега нема најави за поскапување за лековите кои се на позитивната листа или се земаат со лекарски рецепт.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles