15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Данок на имот во Штип ќе може да се плаќа онлајн, граѓаните имаат можност да пријават и проблем

Од оваа година граѓаните на општина Штип ќе имаат можност данокот на имот и останати давачки кон општината да ги плаќаат електронски.

Освен ова на граѓаните им се нудат и други електронски услуги.

Најчести се граѓанските проблеми кои граѓаните ќе можат да ги пријават со испратена фотографија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles