15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Замрзнатите цени на лебот се за заштита на граѓаните, истакна министерот за земјоделство Љупчо Николовски

Замрзнатите цени на лебот се за заштита на граѓаните, истакна министерот за земјоделство Љупчо Николовски, откако вчера со одлука на Владата цената на лебот е фиксирана на максимум 33 денари.

Во оваа насока, Николовски потенцираше дека министерството со кое тој раководи, во изминатов период работеше на креирање и спроведување на мерки за поддршка на производството.

Николовски поенцираше дека и покрај сие преземени активности, цените на основните прехранбени производи минимално или, воопшто, не се намалија, што резултираше со замрзнување на ценатата на лебот и укинување на субвенционираната струја.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles