15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Нов проблем за Ружа од Козјак. Освен струја,Синот, сега не и дава ниту леб

Освен што пред неколку месеци, сопствената мајка ја остави без струја, во последните денови таа не може да си купи ниту леб, од селската продавница во Козјак.Дејан е сопственик и продавач во неа, и секогаш кога мајка му ќе се појави да клупи леб, тој ја брка од продавницата.

Овој пат, причината поради која Дејан , мајка му си ја остава без леб, е казна поради  јавните поплаки од периодоит кога ја исклучи струјата.

Семејните недоразбирања тука се тензични, и покрај обидите  да се нормализираат.

Братот на Ружа е сериозно загрижен за состојбата, бидејки, според него Ружа живее под силен стрес 24 часа.

Во мегувреме,во контекст на семејната тензија кај семејството     беше вклулчена и екипата на ТВ Стар, која доби предупредување.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles