15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

По реакција на граѓани,  „Исар“  веднаш ја оспособи единствената пешачка врска на Пребег со Штип

Наноси и дождовите комплетно онеспособија делови од единствената пешачка врска помеѓу населбата Пребег и Штип. Граѓаните реагираа, а состојбата на патеката беше навистина лоша.

ЈП „Исар“ реагираше експресно, и веќе во текот на денешниот ден, состојбата беше нормализирана.

Од  „Исар“  велат дека вакви граѓански проблеми се дел од нивните обврски и затоа апелираат.

Во однос на проблемот во Пребег, од Исар велат дека сегашната интервенција е само вовед и во други, бидејќи очигледно дека патеката на поедини делови е сериозно оштетена.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles