11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Протести поради железничата несреќа

Во знак на протест и жал, железничарите во Грција  штрајкуваа и денеска поради, како што велат, официјалното запоставување на железницата.Таму синоќа избија протести поради железничката несреќа во која загинаа 43 лица. Демонстрантите се судрија со полицијата пред седиштето на Хеленик Трејн во Атина, компанијата одговорна за одржување на грчките железници. Протести се одржаа и во Солун и градот Лариса.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles