20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Европско првенство во Џиу Џицу

Се знаат кои денови ќе настапат на ЕП, штипјаните,  Данил Николиски и Ева Димитроваѓ

ЕП во џиу џицу се одржиува во градот Верхуим во Фртнција  од 10 до 12 март. На ЕП се пријавени  1171 натпреарувач од 30 држави., меѓу нив и Македонија. Ќе настапат и  двајца членови на  џиу џицу клубот „ОСЕНСЕИ“  од Штип, Данил Николиски   и Ева Димитрова. Нивниот  е на 11, Ева на 12 март.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles