14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска: Пушик: Вучиќ може да влезе во учебниците

„Ако го одржи зборот околу договорот од Брисел, на крајот Александар Вучиќ ќе влезе  во учебниците по историја како лидер кој ја ослободил Србија од товарот на минатото и ја вовел во Европската унија. Па вие кажете после дека политиката не е чудо“ – искоментира на Твитер поранешната хрватска шефица на дипломатијата Весна Пусиќ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles