15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Реконструкција на игралишта во о. Карбинци

Во тек е изработка на тендерска документација за неколку детски игралишта во општина Карбинци со модерна тартан подлога. Реконструкција на детски паркови ќе гобијат Радање, Таринци, Карбинци и Крупиште, додека во Долни Балван ќе се реконструира спортското игралиште во училишниот двор.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles