20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Се гради нов тротоар во Штип. 420 илјади деанри за потегот од камениот мост до Сити Мол.

420 илјади денари издвои штипската општина за изградба на нов тротоар на потегот од камениот мост до Сити мол. На овој начин, општината излегува во пресрет на се позачестените барања на граѓаните за неопходноста од тротоарска површина во овој дел од градот.

Изведувач на градежнитЕ работи е ЈП Стипион.

Освен овој зафат, во планот на реконструкција и изградба на нови тротоарски површини влегуваат и повеќе градски населби.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles