15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Дното е допрено, СДСМ нуди ад хок економски решенија, изјави Христијан Мицкоски

СДСМ нема решение за виталните економски прашање, поради што дното е допрено и се нудат ад хок решенија, изјави денес во Свети Николе лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Во контекст на актуелната економска состојба и  проблемот со пекарската индустрија и цената на лебот, Мицковски изјави дека решениеро на СДСМ е задоцнето.

Ставот на премиерот Димитар Ковачевски дека сега не е време за лидерска средба, Мицкоски прокоментира дека е време за заминување на СДСМ од власт.

Христијан Мицкоски денес беше во Свети Николе по повод традиционалното одбележување на верскиот празник Тодорова сабота и имаше средба со градоначалникот и граѓани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles