15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Исчистена и затворена депонијата во Карбинци

Депонијата која беше голем проблем за населението во село Карбинци е комплетно исчистена и трајно затворена. Овој простор дополнително за краток период ќе биде и хортикултурно уреден. Од Општината апелираат да се почитуваат препораките за забрането фрлање на отпад во насока на одржување на овој простор чист и зачувување на животната средина.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles