12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Новоизграден тротоар во Берово-узурпиран од возила

Тротоарот на ул. Борис Кидрич во Берово, кој е целосно реконструиран пред неполна година, сега наместо за безбедно движење на пешаците, се користи за непрописно паркирање и е комплетно узурпиран од возила. Беровци се крајно револтирани, а од општината закажуваат итна средба со жителите на оваа улица во обид да ги убедат, со  возилата да не ја загрозуваат безбедноста на пешаците, но и д ане го уништуваат тротоарот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles