14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Прес на ВМРО ДПМНЕ – Кочани: Поништени положените испити на ВД директори од Кочани. Државниот испитен центар манипулира со термините и со менаџерски испит

Повеќе од година Државниот испитен центар манипулира со термините и со менаџерски испит, обвинија на прес конференција од комисијата з аобразование на ВМРО ДПМНЕ во Кочани:

„ После чекање повеќе од една година, токму кога помисливме дека сме стигнале до самиот крај – наместо да добиеме лиценци, новиот директор на Државниот испитен центар арогатно порачувајки: “пред силата правдина нема” – ни ги поништи положените испити и со тоа не стави пред свршен чин, не’ изложи на дополнително понижување, но и на нови тршоци. За жал централната власт, прекршувајќи го уставот и законите ни го ускратува уставното и законско право да полагаме за лиценца за менаџери“ , стои во реакцијата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles