12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Тензии во виничкото Здружение на пензионери . Две различни групи се обвинуваат за нерегуларности

Со низа забелешки група винички пензионери го обвинуваат актуелниот претседател на тамошното Здружение на пензионери Петруш Данилов за изборни нерегуларности, при последниот избор на делегати во тамошното Собрание на панзионери, кои за Данилов, како што сметаат тие  се негови потенцијални гласачи за втор мандат.

Прозваниот Данилов ги негира овие тврдења.

Продолжеток на изборната седница е закажан за во текот на идната недела.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles