15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Четворица штипјани приведени за марихуана

Четворица штипјани , во текот на вчерашниот ден се приведени поради поседување на марихуана. Три лица, на возраст од 19-21 година,  биле дел од група која полицијата ја детектирала како сомнителна на улица. при претрес, кај сите нив е пројајдена и одземена марихуана.

Четвртото лице, на возраст од 35 години, е приведено во одделен случај, а марихуаната е пронајдена при претрес на неговото возило.

По документирање на двата случаја против сите четворица  ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles