11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Ќе се реконструира ул. „Радански Пат“ во Штип

Наскоро, целосно ќе биде реконструирана улицата „Радански Пат“ во Штип. До крајот на месецов треба да заврши тендерската постапка, а потоа и да се пристапи кон градежните активности. Во прва фаза ќе се работи на  крак од оваа улица кој никогаш до сега не бил асфалтиран, а потоа ќе следува и комплетна реконструкција на целата улица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles