15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Борење: Нисева од БК „Олимпија“ на турнир во Бугарија

Андреа Нисева од штипскиот БК Олимпија ќе настапи на бугарското државно првенство во борење слободен стил за девојчиња до 15 години, што ќе се оддржи на 24 април годинава во Софија. Нисева ќе настапи во категоријата до 54 килограми. Викендот, младата боречка надеж на Олимпија имаше подготовки со актуелниот светски првак во борење, молдавката Олга Попова.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles