11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Иселеници  од Австралија донираа книги за Делчево

Над 200 книги, нови и атрактивни наслови на англиски јазик, донираа македонски иселеници во Австралија, за делчевската библиотека.  Брачниот пар  Кире и Виолета Атанасовски веќе 20 години живеат во Мелбурн, Австралија, но се редовни донатори за родното Делчево. Последната донација е особено значајна за збогатување на книжниот фонд на библиотеката , но и голема помош з аоние кои го изучуваат англискиот јазик.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles