12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Новата еврообврзница со камата од 7,625 %

На денешната аукција на новобјавената еврообврзница постигната е камата од 7,625 проценти, тоа е повисока за повеќе од еден процентен поен од претходната распишна еврообврзница, која пропадна бидејќи немаше потпис од сега веќе поранешен министер за правда, Никола Тупанчевски.  Еврообврзницата се издава на четиригодишен период, од 13 март 2023 до 13 март 2027 година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles