15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Поскапуваат горивата од полноќ

Регулаторна донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,22% . Малопродажните цени на бензините и на Екстра лесното масло за домаќинство се зголемуваат за 1,00 ден/лит, а дизелот за половина.

Со ова, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР 95 изнесува 82,50 ден/лит, ЕУРОСУПЕР  98  –  84,50 ; ЕУРОДИЗЕЛ  – 78,50 ден/лит, додека Екстра лесното масло за домаќинство  –  78,00 ден/лит.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles