15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Шахта во Штип која проголта здравје и по 6 месеци е отворена      

6 месеци откако на штипската Пастрмалијада пропадна во незатворена шахта, радовишанецот Тони Костадиновски денес повторно се врати на местото на несреќата и остана фрапиран:

Костадиновски, концертот на Тони Цетински поради кој дојде во Штип ќе го памети долго, бидејќи здобиените повреди 10 дена го направија неподвижен.

Костадиновски апелира до Општината , проблемот итно да се реши.

Општина Штип, во неколку наврати има поставувано заштитни капаци на посочената шахта, но тие упорно се крадат од страна на несовесни граѓани. И овој пат, истата ќе биде заштитена со кпак, но размислуваме тој  да биде изработен од бетон, за да не биде повторно украден, појаснија од општината.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles