15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Унгарија: Птичји грип на фарма. Заразени 7.400 животни

Птичјиот грип повторно е откриен на фарма за гуски во округот Бекеш, во југоисточна Унгарија. Заразени се 7.400 животни.  Констатирано е дека оваа болест е регистрирана и кај птиците во заробеништво во областа Комаром – Естергом на северот од земјата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles