15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Пари има , објавен тендерот за изградба на патот Делчево -Стамер

Општина Делчево објави тендер за реконструкција на локалниот пат Делчево- Стамер во должина од 1,3 км,  односно од клучката од регионалниот пат до влезот на селото.

Отворањето на понудите е на 22 март во 9.00 ч. на електронскиот систем за јавни набавки,а доделувањето на договорот е врз основа на економски најповолната понуда која се утврдува врз основа на цената.

За реализација на набавката се обезбедени парични средства во висина од 5.800.000,00 денари преку Министерство за транспорт и врски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles