21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Убиен  познат мафијаш

Ранко Р.(55) е убиен утрово околу 11.00 часот на бензинска пумпа во Белград, а според првите и неофицијални информации на порталот „Нова.рс“, станува збор за лице од претходно познато на полицијата кое меѓу другите работи, било вклучено и во продажба на блиндирани автомобили. Неговото име се споменуваше во јавноста, во контекст на сопственикот на еден таков автомобил, кој беше пронајден во гаражата на Марко Миљковиќ, десната рака на Вељко Беливук. Ранко Р. во јавноста е познат и како „Ранко Ескобар“, а по потекло е од Црна Гора.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles