11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Тодорови трки во Виница

Општина Виница информира дека спортско-рекреативната манифестација „ТОДОРОВИ ТРКИ“, ќе се одржи на 11.03. (сабота) со почеток од 11:00 часот на Градскиот стадион во Виница. Предвидени се 25 дисциплини,а за првите три места во секоја дисциплина ќе има обезбедено награди од Општина Виница и приватните компании.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles