12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Лажни долари пронајдени во Кочани

Банкноти од 100 долари за која е утврдено дека е фалсификат е пронајдена во Кочани. Фалсификатот е откриен во менувачница, каде жител на Чешиново дошол да промени повеќе долари. При проверката е констатирано дека пет од нив се лажни.

Полицијата го истражува потеклото на доларите, а сомнителните банкноти се одземени. За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles