15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

„ Осенсеи Балекс“ на  ЕП во Џиу Џицу

Штипските  натпреварувачи на „ Осенсеи Балекс“  се во Франција каде  ќе учествуваат на ЕП во Џиу Џицу, за јуниори и кадети

Во првото коло, Данил Николиски  се среќава со претставник од Србија, додека Ева Димитрова со претставничка од  Унгарка. Штипјани се оптимисти . Веруваат дека ќе го прескокнат првото коло и ќе забележат победи. Утре,  на ЕП прв ќе  настапи Данил Николиски, а во недела  Ева Димитрова.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles