14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

ЈП да не помислуваат да ја покачат цената на водата , порачува министерот Бектеши

Доколку ЈП и општините имаат потреба од понатамошни субвенционирање цената на струјата, тоа да ги направат организирано преку ЗЕЛС а не преку директни барања, им порача денес министерот за економија Крешни Бектеши.

Владате е подготвена, вели Бектеши да им подмири допонителните трошоци но пртиоа прашува.

Од Источниот регион, според претходна изјава на директорот на РКЕ Марко Буслимовски, засега нова цена за водата има побарано само општина Кочани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles