21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Четирите штипски дами од групата ,,Ѓердан”

24 часа во денот живеат со музиката, потпевнуваат речиси во секој момент, а редовно пеат два пати во неделата. Станува збор за Надица Накова, Виолета Ефтимова, Снежанка Миланова и Софија Михајловска, четирите дами од групата ,, Ѓердан”.

Групата Ѓердан постои само 6 месеци, а зад себе веќе имаат оставено повеќе настапи, а најавуваат и следни

Четирите дами најчесто обработуваат изворни песни, па многу од граѓаните како што велат тие никогаш и не ги слушнале. Токму таков пример е песната За Отиња кои тие ја припремиле за нивен настап.

Подготовките и учењето нови песни за нив не е проблем, затоа што музиката е нивната прва љубов која ја гаат со години.

Како единствен проблем на патот на групата Ѓердан се финансиите, за кои како што велат тие мораат сами да се снаоѓаат, а спонзор кај нив никогаш не се јавил.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles