11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Голем канализационен проблем ќе се решава на Партизанска во Штип

Со години, актуелен голем канализационен проблем, дефинитивно ќе се решава во централното градско подрачје во Штип. Најпогодени се 12 семејства од влезот со број 48. Тука пречесто се запушува канализационата мрежа. Фекалиите буквално им ги поплавуваат подрумите.Граѓаните пред градоначалникот Иван Јорданов,и директорот на Исар, Трајан Коцев, на лице место во подрумскиот дел ја кажаа својата мака.

Изворот на проблемот станарите го знаат.

Општинските власти нудат решение, кое за краток временски рок би го одстранил повеќегодишниот проблем.

Најавеното техничко решение е во изговотвка.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles