21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска: Пакетот економски мерки вреди 1,7 милиј.евра

Пакетот мерки за помош за ублажување на инфлаторните ефекти и поскапувањето на енергенсите тежи 1,7 милијарди евра, а треба да важи една година. Цената на струјата ќе остане иста во наредните шест месеци, до крајот на септември, а цената на гасот една година, до април следната година. Цената на енергенсите и во наредните месеци ќе остане иста за локалната самоуправа, па трошоците за струја и гас за градинките, училиштата, градската администрација и комуналните претпријатија нема да се менуваат.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles