14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Балкан Косово НАТО го повика Косово итно да ја деескалира ситуацијата 

Воената алијанса на НАТО ги повика косовските институции веднаш да ја деескалираат ситуацијата на северот на земјата, еден ден по конфликтот меѓу косовската полиција и локалните српски групи. „Ги повикуваме институциите во Косово веднаш да ја деескалираат ситуацијата и ги повикуваме сите страни да ја решат ситуацијата преку дијалог. Мисијата на НАТО, КФОР, продолжува да биде будна и да обезбедува безбедна средина“, напиша на Твитер портпаролката на НАТО, Оана Лунгеску.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles