14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Балкан Србија Вооружените сили на Србија на борбено ниво

Вооружените сили на Република Србија засега остануваат на највисоко ниво на борбена готовност. Ова е одлуката која е донесена на денешната седница на Советот за национална безбедност на оваа земја  по тензиите меѓу косовската полиција и граѓаните на северот на Косово.Ваквата одлука, како што се наведува во соопштението на Претседателството на Србија, е донесена поради бруталната употреба на сила од страна на косовскиот премиер Албин Курти против српскиот народ во Косово

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles