14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Од гола земја, до бајковито место. Што се можат љубовта и вредните раце

На околу 150 метри квадратни неискористена гола земја , со многу труд, креативност и добра намера штипјанецот Влатко Арсовски напиша ретко убава детска приказна. 39 годишниот Влатко реши корисното да го спои со убавото и во договор со неговите,  но и децата од соседството за нив направи место за забава и игра. На проектот Двор за сите деца од маалото Влатко вели дека работи речиси една година. Трудот кој воодушевува сега го потенцираат сите а признание оддаваат и малите и возрасните. Сепак, освен децата, во Дворот за сите убави мигови веке минат Влатко со сопругата , но и други соседи. Задоволството го делат со децата,  а скромниот Влатко вели дека сета среќа е негова кога во приказната што ја созададе главни јунаци сепак, се децата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles