admin

Editor in chief

Latest Articles

Победа над Победа во Прилеп

Брегалница, во Прилеп ја победи Победа, и тоа со резултат 2:0.Головите ги постигнаа:Ѓоргиев (25 мин) и Додев во 65 минута, од...

Морате да го пиете редовно: Oвој напиток штити од многу болести

Еден од најпознатите германски доктори Макс Герсон е еден од најпознатите експерти во областа на нутреиционисти. Тој уште пред 80 години утврдил...

Суперкопа за Лацио – Јувентус нема решение за тимот на Симоне Инзаги

Освојувачот на италијанскиот куп, Лацио стигна до 3:1 победа над националниот шампион Јувентус во Ријад, Саудиска Арабија за освојување на трофејот од...

ВРТОГЛАВИ ХОНОРАРИ: Еве колку ќе заработат балканските ѕвезди на новогодишната ноќ

Повеќето од српските пејачи нема да одмараат за новогодишната ноќ, туку ќе настапат ширум Србија и светот. Белград ќе биде центар за...

Макрон планира да се откаже од претседателската пензија

Францускиот претседател Емануел Макрон, чии планови за реформа на пензискиот систем наидуваат на жестоко противење на јавноста, ќе се откаже од специјалната...

Во Скопје традиционална трка на дедомразовци

Традиционалната Дедомразовска трка ќе се одржи денеска во Скопје, на која повеќе стотици учесници во дедомразовски костуми ќе трчаат во центарот на...

Уште четири нови наплатни рампи по македонските патишта

На автопатот Демир Капија – Смоквица за помалку од два месеци ќе има уште една патарина. Новата патарина ќе чини меѓу 60 и...

Почина академик Ѓорѓи Филиповски, еден од основачите на МАНУ

Академик Ѓорѓи Филиповски, еден од основачите на Македонската академија на науките и уметностите почина денеска на 100-годишна возраст. Академик...