tvstar

Editor in chief

Latest Articles

Американски лекар, има успешен лек за Корона вирусот – Од 1000 пациенти за кои се грижи, никој не починал !

Американски лекар кој лекува пациенти заразени со Ковид-19 во Монро веќе три недели е многу успешен во ова и нема смртни случаи,...

Основачот на „Твитер“ донира една милијарда долари за борба против пандемијата !

Основачот и сопственик на Твитер, Џек Дорси, најави дека ќе донира една милијарда долари за да помогне во борбата против пандемијата од...

Минималната потрошувачка кошничка тежи 32.941 денари !

Ред. бројЕлементи кои ја формираат вредноста  на минималната синдикална кошницаMeсец 3 2020% учество структура1.Исхрана и пијалоци13 888,9742,162.Домување10 421,1331,643.Хигиена2 355,897,154.Превоз2 363,917,185.Облека и обувки2 136,116,486.Култура1 066,793,247.Одржување...

Андреа Бочели, сам со он-лајн концерт во Миланската катедрала !

Познатиот оперски пејач, Андреа Бочели, во недела, за католичкиот Велигден, ќе има настап во Миланската катедрала, која ќе биде празна,...

Руската вакцина против Коронавирусот влезе на листата на СЗО !

Истражувачкиот институт за вакцини и серуми на руската Федерална агенција за биомедицина соопшти дека нивната вакцина против коронавирусот е ...

Коронавирусот зарази над 1.3 милиона луѓе во светот !

Фактот дека интензитетот на заразени паѓа во разни европски земји, дава надеж дека состојбата со пандемијата во некои делови на континентот се...

Почина 80-годишната жена од Штип која во изолација испрати 14 медицински лица

На Инфективната клиника во Скопје, денес почина 80-годишната жена од Штип која во изолација испрати 14 медицински лица. Жената веќе...

Можните стаклокршачи на автомобили во Штип фатени на камера. Можеби некој ќе ги препознае.

Можните криминалци кои завчера последен пат во Штип оштетија неколку скапи автомобили се фатени на камера. Гледач на ТВ...