tvstar

Editor in chief

Latest Articles

Тригодишно дете оставено на семејство кое го тренира за коцкар

Тригодишно дете е оставено на семејство кое го тренира за коцкар. Со вакви обвинувања денес преку ТВ Стар излезе таткото...

Прес на СДММ Штип- СДСМ донесе ефикасен закон за млади.

СДСМ донесе ефикасен и конкретен закон за млади , испратија порака денес младите од партијата. „СДСМ за двеипол години презема конкретни мерки...

Гасификацијата остана нереализирана. Манипулацијата на власта е провидна, констатираа денес од ВМРО ДПМНЕ Штип

Ветената гасификација од СДСМ сеуште ја нема. Се ближи крај на мандатот на власта а ветувањето остана празно, потенцираа денес од...

Хрватскиот министер за здравство купил куќа од половина милион евра

Министерот за здравство во хрватската Влада, Милан Кујунџиќ, е на огромен удар од јавноста, бидејќи во ценатрот на Загреб купил куќа...

Верижен судир на трамваи во Бугарија. Еден загинат

Верижен судир на три трамваи се случил претпалднево во ентралното подрачје на Софија. Во несреќата загинало едно лице, кое во моментов ја...

Прес на ГДУ До кога Главната раскрсница во Сењак ке биде сообракаен страв трепет?

ГДУ Штип денес прес конференција посвети на главната раскрсници во населбара Сењак во Штип. За нив, тоа е место на сообракаен...

Фудбалската репрезентација до 19 години во Анталија

Фудбалската репрезентација до 19 години на подготовки во Анталија, Турција од 23-ти до 28 јануари.Младите репрезентативци ќе одиграат две контролни средби со...

Деби гол на Маневски во дресот на Брегалница

Екипата на Брегалница денеска го одигра првиот контролен натпревар на гостински терен кај прволигашот Борец. Натпреварот завшри со 1-1 ,а единствениот погодок...