tvstar

Editor in chief

Latest Articles

Нема јавно-приватно партнерство за Брзата помош

Засега нема јавно приватно партнерство на Брзата помош, изјави министерот за здравство Венко Филипче: Тоа се процеси кои искрено верувам...

ССМ: Потребни се атрактивни работни места

Работните места да се направат попривлечни и да се подигне свеста за можните ризици од одењето во странство се дел од начините...

Дизелот поевтинува – бензинот непроменет

Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поевитнуваат за 1,5 денари, цената на бензините останува непроменета.

Виница: Подарок од општината за првороденото бебе

Калина Соколова е првото родено бебе во општина Виница  годинава, втора ќерка на Дејан и Симона Соколови. Од Општината  Калина ја даруваа со пакет...

Mечето Теди заминува за Белица

Мечето Теди од штипскиот ЗОО парк заминува во паркот на танцувачките мечки во Белица. Оваа одлука е донесена денеска откако тим и ветеринари  од...

Прес на СДСМ: Социјалните реформи овозможија подобар живот за 120.000 граѓани

Социјалните реформи овозможија подобар живот за 120.000 граѓани. Со вакви тврдења денес на прес конференција излегоа од штипскиот огранок на СДСМ:

Албанија има рекорден број на затвореници во регионот

Албанија се рангира меѓу земјите со најголем број осудени лица за кривични дела во Западен Балкан,во однос на бројот на популацијата.

Во Атина убиени црногорски мафијаши

Во ресторан во Атина синоќа беа убиени лидерите на црногорски криминален шкаљарски клан. Во пукањето во ресторанот е ранета и една жена.