tvstar

Editor in chief

Latest Articles

Тешко до работна виза во Македонија

Странските инвеститори во земјава со месеци чекаат нивни експертски тимови да добијат работна виза за престој во земјава. Иако сме отворена мала...

Над 11 000 т. отпад блокиран во центарот на Загреб

11 000 тони  секаков вид на отпад е блокиран во централното подрачје на Загреб и градската власт не знае што со него....

Македонски такси бос затаил половина милион евра данок во Србија

За над 500 000 евра затаен данок е осомничена испоставата  хрватската такси компанија Камео  во Србија  која е сопственост на Македонското семејство ...

Богат викенд со натпревари за ОК УГД Студент

Екипите на УГД утре ги играат натпреварите од второто коло на домашен терен во Штип. Жените ги пречекуваат одбојкарките на Пелистер со почеток од...

Последни тестови за Брегалница и Кит Го

Екипата на Брегалница утре ќе го одигра последниот контролен натпревар против Каменица Саса во Штип со почеток од 14 часот.Фудбалерите на Кит...

Косовската полицајка која си го уби семејството, прво и дала 12.000 евра на тетката, за погреб !

Новите шокантни информации објавуваат медиумите на Косово за семјното злосторство кое го изврши полицајката Ваљдете Блаца во Гњилане. Таа ги уби двајцата...

Евакуираните Украинци од Вухан, дома пречекани со камења заради страв од Коронавирусот !?

При пристигнувањето на првата група евакуирани Украинци од Вухан, епицентарот на коронавирусот, дојде до насилства во градот Нови Санзхари кој се наоѓа...

Ќерката на славниот режисер Стивен Спилберг почна кариера како порно актерка ?!

Ќерката на Спилберг, која живее во Нешвил, Тенеси, веќе поднела барање да стане сексуален работник, а самопрогласеното „сексуално суштество“ во интервјуто открила...