tvstar

Editor in chief

Latest Articles

Во Хрватска помали пензии за пензионерите од поранешна Југославија

Голем број хрватски пензионери, кои дел или целиот работен стаж го оствариле во некоја од републиките на поранешна Југославија, последниве месеци на домашна адреса...

Крводарителска акција во Пехчево

Над 40 крвни единици се собрани во првата овогодинешна крводарителска акција што се организираше во Пехчево.  На крајот на минатата година крводарителите од Пехчево...

ОК УГД – Студент ги започна подготовките

Одбојкарските екипи на ОК УГД-Студент ги започнаа подоготовките за новите натпревари од првите лиги, машката екипа во новиот дел ќе се бори...

ФК Брегалница со интензивни подготовки

Фудбалерите на Брегалница интензивно се подготвуваат за претстојниот период, кога ќе одиграат три пријателски натпревари,против Борец, Осогово и Пелистер.Главниот дел од  подготовките ќе биде...

22 мажи, имаат повеќе пари од сите жени на континентот Африка !

Мажи кои не се доволни да се наполни ни половина градски автобус располагаат со повеќе пари, имот и останати финансиски благодети, отколку...

Мексико: Во мафијашки престрелки, дневно гинат во просек 95 лица !

Во Мексико минатата година биле извршени 34.582 убиства, најмногу од 1997 година, кога почнале да се регистрираат кривичните дела, објавија властите.

Адвокатите на Трамп, го повикаа Сенатот да ја отфрли постапката за импичмент на Претседателот на САД !

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп денеска неведе дека тој не сторил „апсолутно ништо погрешно“, повикувајќи го Сенатот да ја...

Бившиот директор на Интерпол доби 13,5 години затвор заради земање мито !

Поранешниот директор на Интерпол, Менг Хонгвеј денеска е осуден на 13,5 години затвор поради земање мито.Пресудата за Менг изречена е во судот...