tvstar

Editor in chief

Latest Articles

Петардите усмртија две лица во Италија и Франција а повредени се над 250 луѓе !

Две лица загина, а околу 250 се повредени поради огномети и петарди за време на новогодишната ноќ. Медиумите во Франција јавија за...

ВИДЕО: Папата Франциско, изнервиран удри жена по рака која го влечеше за рака !

Папата Франциско во невидено издание“, “Папата се покажа во лице какво го немаме видено досега“ – со вакви наслови во медиумите...

Скопје: Пукал петарди на тераса, си го запалил станот !

Дежурни екипи на ТППЕ од Скопје, интервенирале во гаснењето на пожар во дуќан, тераса, штала…. Причинета е материјална...

Турчин загубил 11 милиони долари кои ги добил на лото, оти не се пријавил на време да си ги подигне !

Националната лотарија на Турција ја поништи премијата на специјалната новогодишна лотарија од 2018 година во вредност од 70 милиони турски лири (11,7...

Од денес, нема царина за помали пратки до 90 евра !

Од денеска ослободени од царина ќе бидат малите пратки до 90 евра. Со донесени измени на Уредбата, се зголемува прагот на ослободување од...

40.000 луѓе ќе се грижат за безбедноста за време на дочекот на нова година во Москва !

За време на новогодишните празници во Москва ќе бидат ангажирани 40.000 луѓе, вклучително и полицајци, членови на Руската национална гарда и вработени...

Италија: Истрага против пет лица за предизвикување на лавина која уби тојца !

Канцеларијата на јавниот обвинител отвори истрага против пет лица по смртта на Германка и две девојчиња во лавина од снег во јужниот...

ВИДЕО: Лекари изгореле пациентка во Романија, со неправилно користење на електричен скалпел !

66-годишна Романка починала откако се здобила со тешки изгореници во пожар кој избувнал за време на операција, кога биле неадекватно користени електричен...