tvstar

Editor in chief

Latest Articles

Сугаревски: Превенираме идни дивоградби

Со новиот Закон за дивоградби, во иднина на никој нема да му текне да гради на диво, смета министерот за транспорт и врски,...

Движењето „1 од 5 милиони“ оди на избори во Србија

Движењето „1 од 5 милиони“ најави учество  на изборите и ја изненади опозицијата, но и власта. Соопштението, денес со јавноста го сподели...

Се зголемува бројот на пензионери со лажен стаж во Бугарија

За шест пати се зголемени обидите за измама на Пензискиот фонд на Бугарија со прикажување на лажен стаж , наводно уплатен во фирми...

Баскет Кам со победа, Патриот поразени од Студент Академија

Вчера се одиграа кошаркарските натпревари од 10.-то коло во рамките на Првата лига за жени. Каменичкиот клуб Баскет Кам ја победи Пробаскет Академија со...

Два порази за У19 Фудбалската репрезентација

Младата репрезентација до 19 години е поразена на двата контролни натпревари од Азербеџан. Првата средба нашите фудбалери ја загубија со 2:0 , а втората со...

Хрватски министер сменет, оти лажел во анкетниот лист !

Нов хрватски министер за здравство веројатно ќе биде Вили Берош, откако Одборот за здравство на владејачката ХДЗ едногласно го прифати предлогот на...

Мигранти ја пробиле оградата на граница во Унгарија за да влезат во ЕУ !

На унгарската граница дошло до инцидент кога мигранти се обиделе да влезат во Унгарија и воедно во територијата на ЕУ, по што...

Синоќа, силен земјотрес во Грција !

Земјотрес со јачина од 5.2 степени, според првичните информации од грчката Национална опсерваторија, беше регистриран синоќа во 17.38 по локално ...