Home Балкан

Балкан

Црногорски мафијаш убиен во Атина !

Во ресторан во Атина беа убиени лидерите на црногорски криминален шкаљарски клан Стеван Стаматовиќ и Игор Дедовиќ, јавуваат српските медиуми.

Протести против загадениот воздух во Србија

Откако главниот град Белград, во континуитет се појавува на врвот на листата на најзагадени градови во Европа, голем број негови жители синоќа...

Грција веројатно ќе добие жена за претседател

Лидерот на најголемата опозицска партија во Грција, СИРИЗА, Алексис Ципрас изјави дека неговата партија ќе ја поддржи кандидатурата на Катерина Сакеларополу за...

Пет лица во притвор поради брак со починати

Пет лица меѓу кои и полицајци во Бугарија добија притвор . Обвинитеството ги терети за склучување на брак со ...

БСП бара гласање за (не)доверба на владата на ГЕРБ во Бугарија

Главната ипозициска партија во бугарскиот парламент БСП со помош на неколку помали партии во понеделник од парламентот ке бара гласање на...

Хрватска за 10 години ја напуштиле 300.000 работници

Хрватска изгуби 500.000 луѓе во работна сила во текот на изминатите десет години од 2008 до 2018 година. Тоа го тврди Даворко...

Грција ќе го стимулира наталитетот, со 2000 евра за секое новороденче !

Во рамки на предлог законот од Министерството за труд и социјални работи на Грција, што беше доставен во грчкиот Парламент, меѓу...

8 лица меѓу кои и полицајци и заменици обвинтели се сомничат за имотни измами во Бугарија

8 лица меѓу кои и полицајци и заменици обвинтели се сомничат за имотни измами во Бугарија и се задржани за период...