Home Балкан

Балкан

ВИДЕО: Автомобил во Србија, со огромна брзина удрил пешак без да запре и да види што му !

Вознемирувачка снимка се појави од Србија на која возило прегазува пешак кој оди од страна на патот, го остава на...

ВИДЕО: Маж се самоубил, пукајќи си во уста, пред Собранието во Белград !

Неидентификуван маж на возраст околу 50 години, синоќа околу 19 часот часот се самоубил пред Собранието на Република Србија во центарот...

Хрватскиот министер за здравство купил куќа од половина милион евра

Министерот за здравство во хрватската Влада, Милан Кујунџиќ, е на огромен удар од јавноста, бидејќи во ценатрот на Загреб купил куќа...

Верижен судир на трамваи во Бугарија. Еден загинат

Верижен судир на три трамваи се случил претпалднево во ентралното подрачје на Софија. Во несреќата загинало едно лице, кое во моментов ја...

Албанија: Опозицијата обвини градоначалник дека се дрогира на јавно место !

Во Албанија, телвизијата „ABC News” објави видео во кое едно лице се гледа како консумира кокаин на јавно место.После објавувањето на...

Грците протестираа против илјадници бегалци кои се заглавени во земјата !

Илјадници жители и сопственици на фирми протестираа на грчките острови кои најтешко се погодени од ситуацијата со преполните кампови за бегалци...

Црногорски мафијаш убиен во Атина !

Во ресторан во Атина беа убиени лидерите на црногорски криминален шкаљарски клан Стеван Стаматовиќ и Игор Дедовиќ, јавуваат српските медиуми.

Протести против загадениот воздух во Србија

Откако главниот град Белград, во континуитет се појавува на врвот на листата на најзагадени градови во Европа, голем број негови жители синоќа...